اساسی ترین نکات در خرید و انتخاب موکاپات (موکا پات) + ویدیو

0 400

چه نکاتی رو باید هنگام خرید و انتخاب موکا پات توجه کنیم؟ درست کردن قهوه ای خوشمزه دغدغه بسیاری از افراد است. برای همین موکاپات میتواند بهترین گزینه برای شما باشد. موکا پات در ایران با نام های دیگری همانند: قهوه ساز, اسپرسوساز, قهوه ساز روگازی, اسپرسوساز روگازی نیز شناخته می شود. این وسیله دارای طراحی ساده و شیکی می باشد و بزودی در جهیزیه اکثر خانم ها برای خود جا باز می کند.  در این مقاله ما درباره ویژگی های موکاپات و انتخاب موکا پات و و در نهایت نکات خرید موکا پات اطلاعات مفیدی به شما ارائه خواهیم داد.

موکاپات از چه اجزایی تشکیل شده و چگونه کار می کند؟

در ابتدا قبل از خرید موکاپات خوب است تا با این وسیله کمی آشنا شوید و روش کار آن را بدانید. این وسیله دارای 4 بخش اصلی ست که این بخش ها عبارتند از:

  • مخزن آب: مخزن آب در قسمت زیرین موکا پات قرار دارد و در آن باید آب ریخته شود.
  • محفظه قهوه: در این محفظه قهوه آسیاب شده را باید بریزید.
  • دریچه تخلیه فشار: این قسمت میان محفظه قهوه و مخزن آب قرار دارد.
  • محفظه فوقانی: بالاترین قسمت از ظرف می باشد که در نهایت قهوه آماده شده در آن جمع خواهد شد.
اجزای تشکیل دهنده موکا پات
اجزای تشکیل دهنده موکا پات

حال که با اجزای موکاپ آشنا شدید چگونگی کار آن را راحتر درک خواهید کرد. روش کار موکاپ بسیار ساده است. آب موجود در مخزن گرم خواهد شد و این آب به وسیله دریچه تخلیه فشار به قسمت محفظه قوه خواهد رسید و از میان قهوه های آسیاب شده عبور می کند و در نهایت عصاره قهوه در قسمت فوقانی جمع خواهد شد.

چرا موکا پات بخریم؟

درست کردن قهوه به وسیله موکاپات در مقابل روش های سنتی دارای چند تفاوت عمده است و به همین دلایل بهتر است تا شما نیز قهوه های خود را در این وسیله درست کنید. این موارد را ما در قسمت زیر برای شما لیست کرده ایم:

  • خوش طعم شدن قهوه: موکاپات قهوه شما را به صورت بسیار حرفه ای آماده خواهد کرد و در نتیجه طعم قهوه بسیار خوشمزه خواهد بود.
  • نداشتن تفاله: در روش های سنتی میزان بسیار زیادی تفاله در انتهای فنجان قهوه باقی می ماند و در زمان مصرف احساس ناخوشایندی را شما القا میکرد, ولی موکاپات این مشکل را حل خواهد کرد.
  • سادگی کار: استفاده از موکاپات ساده است و هیچ دردسری ندارد و هر فردی در هر سنی می تواند از وسیله استفاده نماید.
  • قیمت مناسب: این وسیله در حال حاظر دارای بسیار قیمت مناسبی ست و هیچ وسیله ای با این کاربرد را نمی توانید با این قیمت خریداری نمایید.
خرید و انتخاب موکاپات
خرید و انتخاب موکاپات

حال که در قسمت بالا نکات مثبت موکا پات در مقابل روش سنتی را به شما آموزش دادیم, توجه شما را به ادامه مقاله جلب می کنیم تا برای خرید موکا پات بتوانید راحتر موکاپات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای خرید موکا پات باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در صورتی که قصد خرید موکا پات را دارید, باید در انتخاب موکا پات خود به تعدادی نکات مهم توجه نمایید.

جنس بدنه چی باشه؟

مهمترین عامل در زمان انتخاب موکا پات جنس بنده آن می باشد. باید بدانید جنس موکاپات ها آلومینیوم و یا استیل می باشد. موکاپات های آلومینیوم در بازار ارزانتر می باشند, ولی از طرفی به دلیل آنکه سطح آلومینیوم دارای سوراخ های بسیار ریزی ست و به مروز زمان در طعم قهوه های شما تاثیر خواهد گذاشت. در واقع قهوه ای که با این موکا پات بدست می آید دارای کیفیت کمتری ست. نکته منفی دیگر موکاپات آلومینیوم این است که به مرور زمان ممکن است موکاپات زنگ بزند. پس با توجه به تمامی عوامل بالا بهتر است تا در زمان خرید موکا پات, موکاپات از جنس استیل را انتخاب کنید.

دقت به نوع گرمایشی موکاپات

در بازار 2 نوع موکاپات روگازی و برقی موجود است. با توجه به دکوراسیون و تعداد شعله هایی که روی گاز خود دارید, در نهایت می توانید انتخاب کنید که موکاپات برقی و یا روگازی آن برای شما مناسب تر است. اما این نکته را به یاد داشته باشید که موکاپات های برقی گرانتر از