√ 12 نکته کلیدی انتخاب کفش اسپرت زنانه و مردانه مناسب

0 4,870

نحوه انتخاب کفش اسپورت : حرف از انتخاب کفش اسپرت که به میان می‌آید اغلب فکر می‌کنند خریدن یک جفت کفش اسپرت کار راحتی است و هر مدل کفشی برایشان مناسب می‌باشد. در حالی که خرید کفش اسپرت ریزه‌کای‌های خاص خود را دارد. در وهله اول باید خصوصیات پایتان را بدانید و نیز ببینید برای چه کار یا ورزشی قرار است استفاده کنید. در این مطلب ما در مورد انتخاب کفش اسپرت مناسب،  ویژگی‌های کفش اسپرت، انواع کفش اسپرت و  برندهای مطرح آن خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که کفش اسپرت مربوط به سن خاصی نمی‌شود و برای همه سنین با توجه به مدل آن مناسب است.

ویژگی های کفش اسپورت مناسب
ویژگی های کفش اسپورت مناسب

ویژگی کفش اسپرت:

هنگام خرید و انتخاب کفش اسپرت باید به قسمتهایی از کفش مثل پاشنه، کفی و رویه توجه کرد و کفشی راحت انتخاب نمود. موارد زیادی در آن انتخاب به شما کمک می‌کنند که به آنها می‌پردازیم:

1. انعطاف‌پذیری کفش را بررسی نمایید

برای اینکه ببینید آیا کفشی که قصد خریدش را دارید از انعطاف لازم برخوردار است یا خیر، بهتر است پاشنه و رویه را به روی هم تا کنید، یا دو دست را در دو جهت مخالف چرخانده و ببینید آیا کفش منعطف است.

2. پاشنه کفش را بررسی نمایید

کفش را بپوشید و ببینید در قسمت پاشنه راحت است. حتما بند کفش‌ها را بسته و راه بروید.

3. قسمت پنجه‌ها را بررسی نمایید

در قسمت پنچه باید کمی فاصله بین جلوی کفش و انگشت شست پایتان باشد و پا راحت باشد. به هیچ عنوان کفشی که پنجه پایتان را اذیت می‌کند، نخرید به امید اینکه جا باز می‌کند.

4. رویه کفش راحت باشد

رویه کفش باید از جنسی راحت بوده و به پا فشار نیاورد. حتماً موقع خرید کفش را پوشیده، بندها را بسته و کمی با آن راه بروید.

نکات مهم انتخاب کفش اسپرت مناسب
نکات مهم انتخاب کفش اسپرت مناسب

نکاتی در مورد خرید و انتخا ب کفش اسپرت مناسب:

1.سایز پاها مدام تغییر می‌کند، حتی در افراد بزرگسال. پس سعی کنید هر سال دو بار پاهایتان را اندازه‌گیری کنید.

2.به هنگام خرید و انتخاب کفش اسپرت حتماً جوراب مناسب پایتان کنید. سعی کنید همان جورابی را بپوشید که موقع انجام ورزش و فعالیت می‌پوشید.

3.با توجه به ورزشی که می‌خواهید انجام دهید کفش را انتخاب کنید. اگر برای پیاده‌روی و دویدن به کفش نیاز دارید برای هر یک کفشی جداگانه در نظر بگیرید.

4.راحتی کفش جزو ارکان اصلی و اساسی هست پس کفشی انتخاب کنید که پا در آن راحت باشد و زیاد دنبال قیافه نباشید.

5. نکته دیگری که هنگام انتخاب کفش اسپرت مناسب اهمیت دارد، زمان خرید است، بعداز ظهر برای خرید کفش به بازار بروید. زیرا در طول روز پا به دلیل فعالیت ورم کرده و بزرگتر می‌شود.

6.درست است که ظاهر کفش اهمیت دارد، اما سعی کنید کفشی با کیفیت بخرید که در کنارش ظاهری  خوب داشته باشد.

7.هر وسیله‌ای یک عمری دارد. بدیهی است که این مورد درباره کفش ورزشی هم صدق می‌کند. پس مدام کفشهایتان را چک کرده و ساییدگی و پارگی آنها را بررسی نمایید.

8.به مدل پاهای خود دقت کنید و کفشی را انتخاب کنید که با پاهایتان هماهنگ باشد. پای هر فرد ویژگیهای خود را دارد.