بررسی نکات کلیدی و کاربردی هنگام انتخاب پخش خودرو

0 58

نحوه انتخاب پخش خودرو و خرید آن : به جرئت می توان گفت تمامی دارندگان خودرو اعم از خانوم و آقا، بسیار به نصب سیستم های پخش کننده خودرو در خودرو راغب هستند. چرا که حقیقتا بعد از یک روز کاری سخت، گوش سپردن به موزیک، در حین رانندگی بسیار مسرت بخش و شیرین است. در مورد دستگاه های پخش کننده خودرو باید گفت، مانند تمامی وسایل الکترونیکی دیگر، انواع و اقسام مختلفی از این دستگاه ها در بازار موجود می باشد.

ویژگی های دستگاه پخش خوب

از جمله نکاتی که حین خرید دستگاه ضبط و یا پخش کننده خودرو باید به ان توجه کرد، بررسی مشخصات فنی دستگاه و کیفیت صدا می باشد. عده ای معتقد هسند که دستگاه های پخش کننده باید صفحه نمایش خوبی داشته باشند. در حالی که مانیتور و یا صفحه ی نمایش طراحی شده در این دستگاه ها به هیچ عنوان بر روی کیفیت صدا تاثیری نخواهند گذاشت پس بهتر است به جای بررسی این ویژگی به نکات مهم تر دیگری بپردازید. جالب است بدانید صفحه ی نمایش تا حد بسیار کمی باعث کاهش کیفیت صدا می شود ولی قابلیت اتصال به گوشی های آیفون و آیپد از جمله مزیت های دستگاه نمایش می باشد. از جمله ویژگی های که در خرید این دستگاه ها باید به طور قابل توجهی به آن توجه کنید، کیفیت صدای خروجی می باشد.

داشتن ریموت کنترل چه بیسیم و چه سیمی (مانند خودروی 206) یکی از آپشن های بسیار مهم در خرید پخش خودرو می باشد.

ویژگی های پخش خودرو
ویژگی های پخش خودرو

انتخاب نصاب حرفه ای دستگاه پخش کننده خودرو

از جمله نکات بسیار مهم دیگری که باید در این خصوص مد نظر قرار داد، نصب و راه اندازی حرفه ای و درست این دستگاه ها  در خودرو می باشد. نصب حتما باید با دقت و به طور صحیح انجام شود، در غیر این صورت شما صدای باکیفیتی را از دستگاه مورد نظرتان دریافت نخواهید کرد. ولو اینکه برای خرید و انتخاب پخش خودرو، هزینه ی بسیار زیادی را هم تقبل کرده باشید. نصب درست دستگاه هماهنگ با کیفیت خوب و عملکرد مناسب دستگاه می باشد. پس در انتخاب نصاب حرفه ای که در شیوه ی سیم کشی دستگاه به قدر کافی خبره باشد، توجه لازم را داشته باشید.

به دستور العمل های نصاب در خصوص تنظیمات و عملکرد درست دستگاه گوش فرا دهید.

تمامی سیستم های صوتی و تصویری موجود در بازار سیستم های بسیار پیچیده ای هستند و تنظیمات بسیار گسترده ای را دارا می باشند از این رو هر چقد در جهت اجرا و راه اندازی تنظیمات این دستگاه ها دقت کافی به کار برده شود، عملکرد آنها نیز به مراتب بهتر خواهد بود. پس به تمامی دستور العمل های نصاب دستگاه به دقت گوش دهید تا اگر این سیستم دچار مشکل شد خودتان بتوانید بدون کمک نصاب درستش کنید. در ادامه میخواهیم سایر وسایل جانبی به کار برده در دستگاه پخش کنند صدا را از جمله باند، آمپلی فایر و غیره را به شما خوانندگان عزیز، معرفی کنیم.

انتخاب پخش خودرو مناسب
انتخاب پخش خودرو مناسب

انواع برند های مختلف دستگاه پخش کننده خودرو

انواع مختلفی از این دستگاه ها بسته به مقدار بودجه ای که شما برای خرید آن در نظر گرفته اید در بازار موجود می باشد. دستگاه های ارزان تر معمولا سطح کیفیت پایین تری نسبت به دستگاه های گران تر موجود در بازار را دارا می باشند. پس بهتر است کیفیت را در نظر بگیرید و مقدار بودجه ی خود را بالا ببرید.

از جمله برندهای مطرح و شناخته شده ی دنیا عبارت اند از: سونی SONY، پایونیر PIONEER، آلپاینALPINE، جی وی سی و غیره که با توجه کیفیت صدای بهتر و دوام بالایی که دارند نسبت به برند های دیگر گران تر هستند. البته برندهایی مانند کنکورد، هنزا سیلکس و … نیز در بازار موجود می باشند که اگر چه ارزان تر از برند های قبلی هستند و قطعا کیفیت پایین تری نسبت به آنها دارند، ولی برای کسانی که سقف بودجه ی آنها تنها اجازه خرید این دستگاه ها را می دهد نیز می توان گفت دستگاه های مناسبی هستند.

برای کسانی هم که تنها به دنبال استفاده ی معمولی روزمره از این دستگاه ها می باشند، خرید این نوع برندها برای آنها انتخاب مناسبی ست پس اگر جزو این دسته هستید پول زیادی را صرف خرید این دستگاه ها نکنید.

چگونه برندهای تقلبی را از برندهای اصلی تشخیص دهیم؟

برند های تقلبی معمولا به طرز قابل توجهی ارزان هستند پس گول ارزانی این برندها را نخورید. بسیاری از برندهای تقلبی موجود در بازار تنها ظاهری شبیه به برند های اصلی دارند ولی در باطن کاملا متفاوت هستند و البته که نسبت به برند های اصلی قیمت بسیار پایین تری دارند. هنگام انتخاب پخش خودرو حتما به املای برند ها توجه کنید بر روی بعضی از دستگاه ها به اشتباه نوشته شده است SANY این دستگاه ها در واقع نمونه ی تقلبی و فیک SONY می باشند.

اضافه بر این مطلب باید خاطر نشان کرد که برندهای تقلبی چینی نیز امروزه در بازار به وفور مشاهده می شود. دستگاه هایی با کیفیتی بسیار پایین و ارزان. امیدوارم با ارائه ی این مطلب توانسته باشیم در جهت انتخاب پخش خودرو این دستگاه ها به شما کمک کرده باشیم.

انتخاب پخش موزیک خودرو
انتخاب پخش موزیک خودرو

معنی علائم و نمادها

W  یا همان وات، توان خروجی دستگاه را نشان می دهد. HZ یا همان فرکانس، درواقع بررسی حجم صدای دستگاه می باشد. دو نماد دیگری که در این دستگاه باید به آن توجه کرد SHNGLE DIN و DUUBLE DIN می باشد. SINGLE DIN بیشتر بر روی خودروهایی مانند پراید، پژو و سمند نصب می شود این خودرو قالیت استفاده از دستگاه های DOUBLE DIN  را ندارند از این رو ا