بهترین مارک غذاساز در ایران و چطور انتخاب درستی داشته باشیم؟

0 596

انتخاب غذاساز و خرید آن : امروز میخواهیم در مورد یک وسیله بسیار کارآمد به نام غذاساز صحبت کنیم. غذاساز چیست؟ اگر بخواهیم خیلی ساده تعریفش کنیم باید بگوییم کاتالیزور آشپزخانه. اگر شما هم اهل کیک و شیرینی پزی و یا تهیه غذاهای جدید هستید پس حتما نیاز به غذاساز دارید. درست است که یک سری از وسایل قدیمیتر میتواند کار راه انداز باشد مانند دایسر نایسر یا وسیله های مکانیکی دیگر اما دقت کنید که غذاساز یک وسیله الکتریکی می باشد و سرعت کارها را زیاد کرده و تنوع بالایی هم دارد.

تنوع غذاساز بسیار زیاد می باشد و شما میتوانید به نسبت نیاز خود آن را تهیه کنید. غذاساز برای خانواده های پرجمعیت، دارای فرزند کوچک ، کسانی که اهل مهمانی هستند بسیار کار راه انداز می باشد. در ادامه در مورد بهترین مارک غذاساز ، قیمت غذاساز ، ویژگی های غذاساز به طور کامل مطالبی را ارائه می دهیم.

غذاساز چه کارهایی را می تواند انجام دهد؟

غذاساز می تواند سرعت عمل در آشپزی را بسیار بالا ببرد. کارهای خسته کننده مانند رنده کردن را در یک چشم بهم زدن انجام میدهد. کارهایی مانند رشته کردن ، پوره کردن، خرد کردن ، آسیاب کردن را براحتی انجام میدهد. شما با استفاده از غذاساز می توانید در کمترین زمان ممکن بیشترین تنوع غذایی را برای اعضای خانواده اماده کنید. غذاهایی با اشکال خاص و اشتهابرانگیر. به طور خلاصه غذاساز می تواند :

  • مواد غذایی را به راحتی مخلوط کند
  • مواد غذایی خشک را خرد کند. (بعضی از خانم ها بر این باورند که مخلوط کن میتواند کار غذاساز را انجام دهد ولی باید بگوییم مخلوط کن میتواند موادی که مقداری آب دارند را مخلوط کند و مواد غذایی خشک را نمیتواند کاملا خرد کند.)
  • پوره کردن غذاها بخصوص برای کودکان دلبندتان مانند سوپ، سیب زمینی ، هویج و …
  • چرخ کردن گوشت و مغز های مختلف
  • تهیه خمیر برای آشپزی و تهیه نان
  • رشته کردن و ورقه کردن
  • رنده کردن
خرید بهترین مارک غذاساز در ایرانی
خرید بهترین مارک غذاساز در ایرانی

چرا مخلوط کن نمی تواند نقش غذاساز را ایفا کند؟

تیغه هایی که در مخلوط کن به کار رفته است برای مواد غذایی با بافت نرم طراحی شده اند در مخلوط کن حتما بخشی از مواد غذایی داخل آن باید مایع باشند تا بتوانند به اطراف حرکت کرده و خرد یا له شوند. مخلوط کن نمی تواند مواد غذایی سخت مانند هویج، سیب زمینی ، پیاز و … را خرد کند. اما غذاساز با تیغه های بیشتر و برنده تر خود می توان سخت ترین مواد غذایی را خرد کرده و بافتی نرم به انها بدهد. تیغه های متنوع غذاساز این توانایی را به آن می دهد که ما بتوانیم مواد غذایی را به اشکالی که دوست داریم در بیاوریم.

برای خرید یک غذاساز خوب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اولین موردی که باید در خرید یک غذاساز به آن توجه کنید نیاز شما می باشد. باید ببینید دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارید. همانطور که گفتیم غذاساز چند کاره می باشد و به نسبت برند و هزینه ای که مد نظر دارید میتواند متغیر باشد. در ادامه به موارد مهمی که در هنگام خرید باید به آنها دقت کنید را مورد بررسی قرار می دهیم.

قطعات اصلی

قطعات اصلی یک غذاساز حرف اول را در انتخاب می زند. قطعات اصلی عبارتند از موتور دستگاه ، محفظه و جنس تیغه ها

سرعت دستگاه غذاساز

اکثر غذاسازها معمولا دارای تنظیمات خاموش ، سرعت ثابت و پالس می باشند. درست است که دستگاه های دیگری نیز در بازار مشاهده می کنید که دارای تظیم سرعت های متفاوت می باشد اما چیزی که برای شما کاربرد دارد همین سه مورد می باشد.

به ظرفیت و جنس ظرف توجه کنید

ظرفیت محفظه غذاسازها معمولا از 1 تا 3.5 لیتر متغیر می باشند. اگر غذاساز را برای درست کردن غذاهایی با حجم زیاد (مهمانی و یا دارای خانواده پرجمعیت) لازم دارید پس حتما غذاسازی با ظرفیت بالا تهیه کنید. این را درنظر داشته باشید که با بالارفتن ظرفیت محفظه فضایی روی میز کارتان هم باید بیشتر باشد. پس اگر آشپزخانه ای نقلی دارید بهتر است غذاساز کوچکتری تهیه کنید. امروزه غذاسازهایی با محفظه نیم لیتری هم در بازار موجود می باشد که برای کارهایی با حجم کم بسیار کار راه انداز می باشند.

تیغه‌ها

یکی از دلایلی که غذاساز تهیه می کنیم تیغه های آن می باشد. یکی از مزایای غذاساز قابل تعویض بودن تیغه ها می باشد. یک سری تیغه ها ک