جارو شارژی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

0 192

ویژگی های جارو شارژی خوب : جارو از قدیم الایام تا امروز یکی از لوازم جدانشدنی خونه ها بوده و هست. حتی با وجود این همه تکنولوژی امروزه هم برخی خونه ها هستند که جارو و خاک انداز یکی از ارکان اصلی خونشونه. اما امروز میخوایم در مورد جارو شارژی و ویژگی هایی که باعث میشه ما جارو شارژی بخریم صحبت کنیم. خیلی از خانم هایی که جاروشارژی دارند ممکنه توصیه کنند که جارو شارژی بدرد نمیخوره ، استفاده نکردم جزو دکوری های خونه هست یا بعد از استفاده باتریش خراب شد یا …. . ما هم حرفشون رو قبول می کنیم اما این صحبت ها به جاروشارژی های قدیمی برمی گرده و جاروشارژی هایی که امروزه وجود دارند خیلی پیشرفته تر شدن و خیلی از ایرادات سری های اول رو برطرف کردند و حتی به جرات میشه گفت کاملا در رقابت با جارو برقی هستند.

چرا باید جارو شارژی بخریم؟

جواب این سوال کاملا به خود شما بستگی دارد. جارو شارژی براحتی قسمت های کوچک را تمیز می کند مانند گوشه مبل. جاروشارژی برای پاکسازی داخل اتومبیل وسیله ای فوق العاده می باشد. اگر موقع خرید جاروشارژی تمیز کردن خودرو نیز مدنظر شما می باشد حتما دنبال جارو شارژی بروید که دارای شارژ فندکی منحصر به فرد اتوموبیل باشند.  اگر دارای فرزند کوچک هستید به شما توصیه میکنم حتما جارو شارژی تهیه کنید تا موقع ریخت و پاش فرزند عزیزتون دیگه عصبانی و خسته نشین. جارو شارژی به دلیل نداشتن سیم برق و وزن سبک خیلی از ریخت و پاش هارو براحتی میتونه تمیز کنه. اگر در مناطقی از کشور عزیز ایران هستید که قطعی برق زیاد رخ می دهد جاروشارژی میتواند یک وسیله عالی برای این مواقع باشد.

خرید جارو شارژی خوب
خرید جارو شارژی خوب

یک جارو شارژی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

در ادامه با ویژگی هایی جارو شارژی خوب رو که شامل توان، میزان شارژ دهی، بدنه، تک کاره یا چند کاره و… می باشد که تاثیر در قیمت اون داره پس حتما ادامه مطلب رو بخونید تا بسته به ویژگی های مورد نیاز اقدام به خرید حارو شارژی کنید.

توان جاروشارژی

انتخاب جارو شارژی با توان بالا یکی از مهمترین کاری است که موقع خرید باید انجام دهید. همانطور که میدانید باید قبل از استفاده از جارو شارژی اول اقدام به شارژ آن بکنید. پس عمر باتری در این نوع جارو اهمیت بسیار بالایی دارد. جاروشارژی های قدیمی به علت توان پایین باتری بسیار زود خراب شده و دیگر کارایی نداشتند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی جارو شارژی هایی با توان بالا میتوانند تا 8 ساعت استفاده مدام نیز جواب دهند.

جارو شارژی های که قدرت جذب پایین و توان موتور کم دارند هیچگاه شما را خوشحال نخواهند کرد پس حتما در زمان خرید به این نکته دقت کنید.

بیشتر جاروبرقی های مارک ایرانی دارای باتری های 12 ولتی لیتیومی می باشند که تقریبا در 15 دقیقه شارژ می شوند. اما هیچگاه 15 دقیقه نمی توانید از آن ها استفاده کنید در بهترین حالت در 10 دقیقه شارژ این مدل  جارو شارژی ها تمام شده و نیاز به شارژ مجدد خواهد داشت. اما جاروشارژی های مدرن و مارک بهتر تکنولوژی های بسیار پیشرفته ای بکار برده و شما را از خرید جاروشارژی مایوس نمی کنند.

جاروشارژی های مارک خوب اصولا دارای توان بالاتری هستند و به همین نسبت قدرت نگهداری شارژی و مدت زمان شارژی دهی بیشتری هم خواهند داشت.

جارو شارژی خوب
جارو شارژی خوب

جارو شارژی دستی یا پارویی یا هوشمند

یکی دیگر از ویژگی های جارو شارژی که باید در خرید آن دقت فرمایید انتخاب نوع آن می باشد. جارو شارژی اصولا در دو مدل دستی و پارویی در بازار موجود است که با توجه به نیاز خود باید انتخاب کنید. هر چند مدل هایی هم موجود هستند که قابلیت دسته کوتاه یا بلند دارند. مدل های دستی کوچکتر و سبکتر می باشند و برای قسمت های کوچک مانند قسمت های باریک یا داخل خودرو کاربرد بسیار خوبی دارند.

جاروشارژی های پارویی برای جاهای بزرگ کاربرد بیشتری دارند. و این امکان را فراهم می کنند که بدون خم شدن عملیات پاکسازی را انجام داده و برای کسانی که مشکل جسمی از جمله دیسک کمر دارند گزینه بسیار خوبی می باشد.

جاروشارژی های هوشمند پیشرفته ترین مدل می باشند و برای کسانی که خانه تمیز برایشان بسیار اهمیت دارد گزینه بسیار مناسبی می باشد. این مدل از جارو شارژی ها اگر در مکانی اشغال هایی حتی ریز وجود داشته باشند با هشدار چراغ قرمز ما را متوجه کرده و بعد از پاکسازی چراغ سبز می شود.

بهترین جاروشارژی
بهترین جاروشارژی

جارو شارژی تک کاره یا دو کاره ؟

منظور از جاروشارژی تک کاره یا دوکاره چیست؟ اگر برای خرید جاروشارژی به بازار بروید با دو مدل مواجه می شوید. جاروشارژی آب و خاکی. برخی جاروشارژی های فقط قابلیت مکش زباله های خشک را دارند. و برخی دیگر مکش آب و خاک. برای این مدل قسمتی در پشت جارو شارژی تعبیه شده که مایعات را به آن قسمت هدایت می کند.

جاروشارژی های دو کاره قسمت بالاتری نسبت به تک کاره دارند. و این به خود شما بستگی دارد که بیشتر برای چه کاری استفاده خواهید کرد. اما دقت کنید که مهتر از همه قدرت مکندگی جارو می باشد که حتما باید دقت کنید در کدام حالت قدرت مکندگی بالاتر می باشد.