راهنمای انتخاب چای ساز؛ 10بهترین مارک چای ساز + معایب و مزایا

0 44

راهنمای انتخاب چای ساز خوب : شاید این سوالها براتون پیش اومده باشه که : چای ساز خوب چی بخرم؟ بهترین برند چای ساز کدومه؟ در خرید چای ساز به چه نکاتی باید توجه کرد؟بهترین مارک چای ساز نوعروس؟ جواب همه این سوالها رو میتونید در این مطلب پیدا کنید و در انتها هم به شما برخی از پرفروش ترین های ایران رو معرفی میکنیم و نقاط ظعف و قوت رو خدمتتون بیان میکنیم پس با من همراه باشید.

همانطور که همه می‌دانید چای از دیرباز یک نوشیدنی گرم و دلپذیر و مطبوع دربین ایرانیان بوده‌است. ایرانیان به این نوشیدنی و نحوه دم کردن چای خوشرنگ بسیار اهمیت می‌داده‌اند. لازم به گفتن نیست که دم کردن چای به سبک سنتی و قدیمی زمان بیشتری صرف‌کرده و در زندگی امروز مجبوریم کارهایمان را با سرعت بیشتری انجام دهیم، اینجاست که انتخاب چای‌ ساز خوب دارای اهمیت می‌شود.

راهنمای انتخاب چای ساز معتبر:

اگر قصد خرید چای ساز دارید باید بدانید که برندهای زیادی در بازار موجود است که با توجه به نیاز خود باید خریداری کنید. بهتر است قبل از خرید ابتدا تحقیق در مورد انواع چای ساز و برندهای مختلف داشته باشید تا کالایی را خریداری کنید که نیازتان را به بهترین شکل برآورده کند.

انواع دستگاه‌های چای ساز موجود در بازار:

اگر میخواهید بهترین مارک چای ساز رو انتخاب کنید بدون اطلاعات کافی از انواع دستگاه‌های چای ساز و همچنین امکانات هر یک، بی‌شک انتخاب درستی نخواهید داشت و موقع خرید دچار سردرگمی می‌شوید. پس بهتر است با امکانات چای ساز آشنا شوید. بطور کلی چای ساز یک دستگاه برقی است که به انواع زیر تقسیم می‌شود:

چای ساز دم آور: در این نوع چای ساز جای قوری به گونه‌ای تعبیه شده است که بتوانید آن را روی کتری قرار داده و با بخار حاصل از آب کتری چایتان را دم کنید. پس اگر شما جزو افرادی هستید که به دم کشیدن چای اهمیت می‌دهید و روی این مسئله حساس هستید، بهترین گزینه، انتخاب یک چنین چای سازی است. بدین ترتیب قوری را روی کتری قرار می‌دهید تا آهسته دم بکشد.

چای ساز دارای استند: در این نمونه چای ساز، قوری و کتری در کنار هم قرار می‌گیرند. معمولاً در بازار اکثر چای سازها این مدلی هستند. کتری و قوری روی یک صفحه قرار داده شده و بطور جداگانه هستند.

چای ساز فاقد قوری: این دستگاه فقط برای جوش آوردن آب است. جای کمتری به نسبت چای ساز استند دار گرفته و جمع‌و‌جورتر است. در واقع این دستگاه قوری ندارد و از محبوبیت کمتری نسبت به دو مورد بالا برخوردار است.

ویژگی های چای ساز خوب
ویژگی های چای ساز خوب

جنس بدنه چای ساز:

جنس دستگاه از مهمترین مواردی است که هنگام انتخاب چای ساز باید به آن توجه‌ کنید. تا به حال به این توجه کرده‌اید که چرا برخی چای‌ها با وجود اینکه توسط چای ساز درست شده‌اند خوش طعم و خوشرنگ هستند و برخی دیگر خیر؟ چای برخی چای سازها یک لایه جرم و رسوب دارد، جدای از آب مصرفی این لایه رسوب به چای ساز هم مرتبط است. چای سازهای پلاستیکی اغلب چنین مشکلی دارند و چای در آنها خوش طعم نیست و بوی پلاستیک می‌دهد.

این مورد به دلیل جنس چای ساز است. برخی از چای سازها جنس بی کیفیتی داشته و چای در آنها بدطعم و بدرنگ می‌شود.

در بازار جنسهای مختلفی وجود دارد و بدنه چای سازها با یکدیگر متفا