7 از بهترین مناطق طبیعت گیلان که میتونید با ماشین شخصی برید!

پیدا کردن طبیعت گیلان که بکر باشه توی این چند سال اخیر که طبیعت در این منطقه بشدت در حال تخریب هست برای کسانی که زیاد اهل سفر نیستن و سالی چند بار نهایتا سفر میکنن سخته. توی این مطلب جاذبه هایی رو براتون معرفی میکنم که میتونید با ماشین خودتون به اون مناطق سفر کنید و لذت ببرید. راستی یادتون باشه حفاظت از محیط زیست در هر مرحله از سفر برای ما مهمه و این جاذبه های طبیعی امانت هستن دست ما تا ازشون به خوبی مراقبت کنیم و به نسل های بعدی خودمون منتقل بکنیمشون.

منظورمون از طبیعت گیلان چیه؟

توی ادامه ی مطلب طبیعت بکر گیلان رو به شما معرفی میکنیم، منظور ما از بکر بودن یک منطقه این نیست که هنوز آسیب هایی به این مناطق وارد نشده یا این آسیب ها به میزانی نیست که میتوان ازشون بهره برداری کرد، بکر یعنی دست نخورده اما به نظرتون با وجود قابلیت هایی که بشر امروز داره میشه جایی رو پیدا کرد که دست نخورده باشه؟ جواب تا حدودی خیر است. فکر نکنید با ماشین خودتون میتونید تا قله قاف برید و مثل مارکوپولو جاهای بکر پیدا کنید منظورم اینه اگه برید این جاهایی که بهتون معرفی میکنم حتما یه طبیعت فوق العاده خواهید دید و میتونید با توجه به ظرفیت هایی که داره چند روز رو با خیال راحت خوش بگذرونید…
بریم سراغ اصل مطلب.

روستای استخرگاه
روستای استخرگاه

معرفی 7 جاذبه از طبیعت گیلان که شما رو شگفت زده میکنه:

نمیخوام زیاد حاشیه برم و میدونم شمایی که دارید این مطلب رو میخونید یا در حال حاضر در سفر هستید یا هم ممکنه در هیجان یک سفری که در آینده ای نه چندان دور میخواد بیاد هستید، خلاصه به من زیادم مربوط نیست که الان چیکار دارید میکنید?من بهتون چنتا جای باحال معرفی میکنم که بتونید با خانواده یا ترجیحا رفیقاتون برید و حالشو ببرید…

1- روستای ماسال و ییلاق گرده سایه

طبیعت ماسال گیلان هر جایی رو که بخونید کاپ افتخار سرآمد جاهای دیدنی گیلان میرسه به ماسال عاماااااا وقتی دارید میرید ماسال فقط قرار نیست با ماشین تا اون ارتفاع برسید از ماشین پیاده بشید وارد ییلاق بشید و با لباس های ساحلی گل گلی بلند و کلاه های خوشگل عکس بگیرید برگردید. همین ییلاق معروف ماسال که اسمش ییلاق گرده سایه ست فقط اونجایی که میبینید نیست.

اگه به خودتون کمی زحمت بدید و پیاده روی کنید و از کنار همون تپه معروف ییلاق گرده سویه که کنارش یه پاکوب داره مسیر رو ادامه بدید به یه ییلاق دیگه میرسید که زیبایی این ییلاق بیشتر از ییلاق گرده سایه است. چرا؟ آ باریکلا. چون بکره. چون هنوز آدمای زیادی اونجا رو نشناختن که بیان روی چمنش آتیش روشن کنن و چمن رو از بین ببرن یا هنوز اونقدر کلبه ساخته نشده که زمین سبز بره زیر بتن های بی روح ( میتونید برای اسکان از این کلبه ها اجاره کنید ) . این پیاده روی که بهتون گفتم یک ربع بیشتر نیست و در ازای این یک ربع اضافه وقت گذاشتن میتونید طبیعت و چشم انداز بی نظیری رو تو اونجا ببینید.

ماسال ییلاق سویه چاله
ماسال ییلاق سویه چاله

2- دره بهشت، روستای لاکتاشون

از پنجاه درصد کسایی که بپرسید شمال کجا رفته بودید؟ میگن رفتیم اسالم خلخال . حالا این اسالم خلخال معلوم نیست کجاش رفتن، کنار جاده تو جنگل جوج زدن و برگشتن! هموطن این همه راه میکوبی میری لاقل دو تا جا برو که ارزش یا به عبارتی همون به عنوان یک جاذبه ی طبیعی یا تاریخی بشه بهش نگاه کرد.

دره بهشت که روستای لاکتاشون توی اون قرار داره توی مسیر جاده خلخال به اسالم قرار داره. توی این روستا میتونید کلبه برای اجاره وجود داره که اکثر این کلبه ها یه طرفشون رودخانه هست و محلیا برای کلاس گذاشتن میگن کلبه رودخانه اختصاصی داره که میتونید توش شنا کنید. جاذبه ی دیگه ای که این روستا داره اینه که آخر روستا به جنگل ختم میشه و میتونید یه پیاده روی عصرانه توی این جنگل داشته باشید و دوباره برگردید روستا برای خوابیدن. اگه به این روستا رفته باشید استخر های ماهی زیادی میبینید که میتونید از اون اونجا ماهی بخرید و کاباب کنید.

یه چیز جذاب که در مورد این منطقه وجود داره وجود آبشار دریابن در نزدیکی اونه. همون جنگل آخر روستا رو اگه برای حدود بیش از 3 ساعت پیاده روی کنید میتونید به این آبشار برسید که البته من این رو بهتون توصیه نمیکنم چون احتمال گم شدنتون زیاده. این روستا و جنگل بکر و زیبایی که داره به اندازه کافی جذاب هست که بتونید دو روز توی اون صرف کنید.

دره بهشت روستای لاکتاشون
دره بهشت روستای لاکتاشون

3- جاده ماسوله، منطقه ماکلوان

توی جاده ماسوله وقتی که حدود 5 کیلومتر مونده برسید به روستای پلکانی جذاب ماسوله یه منطقه هست به اسم ماکلوان که از طبیعت گیلان است، وقتی وارد اون میشید یه جاده خاکی میره تا یه کلبه که میتونید شب رو توی اون کلبه بمونید و از املت و بادمجون کبابی خوشمزه محلی خرید کنید. این منطقه جنگل فوق العاده زیبایی داره و اگه توی فصل بهار به اینجا سفر کنید میتونید آبشار فصلی اون که نزدیک جاده ست رو ببینید. گیلوندرود بعد از کلبه ای هست که جاده تموم میشه و باید تا اونجا با پای پیاده برید که البته پیاده روی خیلی کمی داره اما ممکنه چون بدون راه بلد میرید راه رو گم کنید و کسی دنبال شما نمیتونه توی اون جنگل بگرده. پس حواستونو توی گشت های اطرافی که میرید جمع کنید.

منطقه ماکلوان گیلان
منطقه ماکلوان گیلان

4- دریاچه سقالکسار گیلان

این دریاچه هم از اون دسته جاذبه های طبیعی هست که میتونید با ماشین کنارش برید و از طبیعت و جنگل اطراف دریاچه لذت ببرید… چیزی که همیشه برای من در مورد این دریاچه جذاب بوده و هست اینه که اگه توی فصل بهار به اینجا سفر کنید میتونید متنوع ترین قارچ هارو ببینید. شاید باورش براتون سخت باشه اما من توی فصل فروردین به این دریاچه سفر کردم و نزدیک به 80 نوع قارچ مختلف دیدم! برای من که خیلی هیجان انگیزه، شمارو نمیدونم…

دریاچه سقالکسار گیلان
دریاچه سقالکسار گیلان

5- روستای استخرگاه گیلان

روستای استخرگاه گیلان جدیدا خیلی معروف شده و سیل زیادی از گردشگران به اینجا سفر میکنن. خیلی ها هم برای عکاسی و فیلمبرداری میان به این منطقه چونکه یه کلبه خیلی معروف کنار رودخونه هست که جذابیت ویژه ای رو به دریاچه داره. اردک هایی که توی آب دریاچه استخرگاه شنا میکنن و دخترایی که لباسای گل گلی پوشیدن زیبایی چشم گیری رو با طبیعت سبز اطراف ایجاد کردن. توی این روستا هم امکان کمپ و اجاره کلبه وجود داره. اطراف دریاچه ییلاقات و جنگل های زیادی وجود داره که میتونید توی اون اطراف گشت بزنید.

روستای استخرگاه گیلان
روستای استخرگاه گیلان

6- دریاچه حلیمه جان گیلان

از دریاچه های زیبای گیلان میشه به دریاچه حلیمه جان اشاره کرد که این دریاچه نزدیکیای رودبار قرار داره. منطقه ای که دریاچه حلیمه جان قرار داره نزدیک به طبیعت طارم زنجان هست و یه گردشگر میتونه توی یه سفر به هر دو اینها سفر کنه. اطراف دریاچه حلیمه جان کلبه های زیادی وجود داره که میتونید توی اونجا اسکان کنید. شبها چراغ این خونه های اطراف دریاچه به روی آب میوفته و با صدای غورباقه ها منظره جالبی رو ایجاد میکنه… میتونید برای گشت و پیاده روی به اطراف دریاچه حلیمه جان سرک بکشید و از طبیعت آروم اون لذت ببرید.

روستای حلیمه جان گیلان
روستای حلیمه جان گیلان

7- دریاچه اسطلخجان گیلان

این دریاچه نزدیک به دریاچه حلیمه جان هست که شرایط کلی اون زیاد با هم فرقی نداره بجز یچیز خیلی مهم. اگه به این دریاچه سفر کردید از محلی ها کمک بگیرید تا شما را به طرف ییلاق بالا دست روستا راهنمایی کنن. شاید باورش براتون سخت باشه اما این ییلاق بقدری زیباست که ممکنه به زور از اونجا کنده بشید و برگردید. خلاصه از ما گفتن بود حتما اون ییلاق رو با کمک محلی ها پیدا کنید و برید.

دریاچه اسطلخجان گیلان
دریاچه اسطلخجان گیلان

معرفی طبیعت گیلان که هم بکر باشه و هم بتونید با ماشین شخصی خودتون برید به اون مناطق یکم سخت بود ( چون قطعا جاهایی که ماشین به اونجا میتونه بره از بکر بودن میوفته ) اما تقریبا تونستم مناطق متفاوتی که ممکنه تا بحال اسمش رو نشنیده باشید رو بهتون معرفی بکنم و بعد خوندن این مطلب به فکر سفر به اینجاها افتاده باشید… خواسته ای که ازتون دارم اینه، لطفا بجز رد پاتون هیچ چیز در طبیعت به جا نزارید. ممنون که این مطلب من رو خوندید. شاد و پابرجا باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.