نحوه انتخاب بهترین دستگاه میوه خشک کن و ویژگی های آن

0 196

انتخاب دستگاه میوه خشک کن : چند سالیست که در در مهمانی های ایرانیان میوه های خشک طرفدار خاصی پیدا شده است. شاید شما نیز از قیمت های زیاد فروشگاه ها خسته شده باشد و دوست داشته باشید تا در منزل میوه ها را خشک نمایید. به همین دلیل ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا درباره دستگاه میوه خشک کن و نکاتی که درباره آن باید بدانید با شما صحبت خواهیم کرد, تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش یابد. شاید این سوال براتون پیش آمده باشه که چرا نباید از فر برای خشک کردن استفاده کر؟ پس با ما همراه باشید.

در انتها مطلب برخی ار بهترین و پر فروشترین های بازار رو با به همراه نظرات کاربران قرار خواهم داد که انتخاب دستگاه میوه خشک کن برای شما آسان و همراه با نیازتون باشه

مقایسه روش های سنتی میوه خشک کردن با دستگاه میوه خشک کن

برای خشک کردن میوه ها به 2 صورت می توانید عمل کنید:

  1. روش اول برای اینکار این است که شما بدون استفاده از دستگاه خشک کن و به روش سنتی شروع به خشک کردن میوه ها کنید. در این روش شما می توانید با قرار دادن تکه های میوه روی شوفاژ, داخل فر یا در برابر نور شدید خورشید میوه ها را خشک نمایید.
  2. روش دوم استفاده از دستگاه میوه خشک کن که انواع مختلفی دارد.

باید به این نکته توجه داشته باشید روش اول در نگاه اول روشی ساده تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود, اما به یاد داشته باشید روش های سنتی بهداشتی نیستند. به عنوان مثال: در صورتی که میوه ها را در مقابل نور خورشید قرار دهید و یا بر روی شواژ بگذارید, گرد خاک فراوانی وارد میوه ها خواهد شد. روش استفاده از فر باعث پخته شدن میوه ها میشود. پس برای اینکه بتوانید میوه ها را به صورت بهداشتی و با کیفیت خشک کنید بهتر است برای این کار دستگاه میوه خشک کن تهیه نمایید.

خشک کردن با دستگاه میوه خشک کن
خشک کردن با دستگاه میوه خشک کن

میوه خشک کن چطور کار میکنه؟

میوه خشک کن آب موجود در بافت میانی میوه و مواد غذایی رو بدون پختن خشک میکنند و همین کار موجب بالاتر رفتن کیفیت میوه های خشک شده میشود، این دستگاه ها برای خشک کردن از المنت حرارتی استفاده مکینند و با تولید گرمای و با استفاده از یک فن گرما را داخل دستگاه به گردش در میاورد.

میشه از فر به جای این دستگاه استفاده کرد؟

اگر شما از فهای قدیمی استفاده میکنید دما به صورت یکنخواب پخش نشده و نداشتن فن باعث میشود که گرما به صورت یکنواخت در تمام قست ها جریان پیدا نکند و میوه خشک شده کیفیت لازم را نداشته باشد ولی برخی از فرها جدید این قابلیت را دارند. یک نکته خیلی مهم دیگر در خصوص فرها این است که آنها گستره دمای بالای دارند و برای خشک کردن میوه به هیچ وجه توصیه نمیشه.

ویژگی ها و مزایای میوه خشک کن چیست؟

در قسمت قبل به این موضوع پی بردیم که میوه خشک کن از روش سنتی بهتر است و در ادامه مزایای اصلی این دستگاه ها را برای شما نام برده ایم:

  • بهداشت: بزرگترین مزیت این دستگاه ها رعایت بهداشت تا حداکثر ممکن میباشد که در روش های دیگر نمیتوانید این میزان از بهداشت را بدست آورید.
  • حفظ ویتامین ها: ویژگی دیگر اینگونه دستگاه ها این است که باعث میشود تا به صورت حرفه ای میوه ها خشک شوند و در واقع ویتامین ها و مواد غذایی داخل میوه از بین نرود.
  • سرعت بیشتر: با استفاده از دستگاه میوه خشک کن شما میتوانید سرعت بسیار بیشتری در خشک کردن میوه های خود داشته باشید. در صورتی که باز هم سرعت برای شما مهم بود میتوانید از دستگاه های بزرگتر و در نهایت از دستگاه های صنعتی در این کار استفاده نمایید.