نکات مهم انتخاب فلاسک خوب؛ خرید فلاسک مناسب و با کیفیت

0 300

نکات کلیدی در انتخاب فلاسک خوب و مناسب: همه ی ما ایرانی ها، در بیشتر مسافرت ها، فلاسک چای را به همراه خود می بریم. در واقع می توان گفت این وسیله به یکی از ضروری ترین وسایل موجود در سفرها و گشت و گذار ها تبدیل شده است. ولی همیشه این سوال مطرح هست که چطور یک فلاسک خوب انتخاب کنیم؟ هم در طول زمان عایق خوبی باشه و هم طول عمر بالایی داشته باشه؟ پس با من همراه باشید و نکات کلیدی رو به شما در خرید فلاسک خوب و مناسب بگم.

معرفی انواع فلاسک ها

فلاسک ها معمولا به دو دسته ی فلزی و شیشه ای تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

فلاسک های شیشه ای

اگر چه فلاسک های شیشه ای مدت زمان بیشتری نوشیدنی های گرم و سرد را در خود نگه می دارند، ولی به راحتی شکسته می شود. از آنجا که محفظه ی داخلی آن از شیشه ساخته شده است، به دلیل شکننده بودن، در اثر ضربه به سرعت ترک می خورد و یا می شکنند. از این رو این نقص باعث شده است مشتری کمتری نسبت به فلاسک های فلزی داشته باشد. البته فلاسک های شیشه ای نسبت به فلاسک های فلزی در برابر شوک های حرارتی از دوام و استقامت پایین تری نیز برخوردارند.

فلاسک های فلزی

جنس تمامی فلاسک های فلزی، استیل می باشد از این رو این فلاسک ها نسبت به فلاسک های شیشه ای از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و در اثر ضربه نمی شکنند و یا  ترک نمی خورند. البته تمامی فلاسک های استیل عایق هستند و در صورت برخورد و اصابت ضربه های بسیار محکم و قوی، این خاصیت خود را از دست می دهند.

خرید فلاسک مناسب
خرید فلاسک مناسب

جنس بدنه ی فلکس

بدنه ی فلاسک می تواند از جنس پلاستیک، شیشه و یا فلز باشد . که هر کدام ویژگی های خودش را دارد. معمولا فلاسک های پلاستیکی سبک تر هستند و حمل آنها راحت تر است. فلاسک های فلزی در برابر ضربه مقاوم هستند و به راحتی نمی شکنند و یا خراب نمی شوند. فلاسک های شیشه ای نیز بسیار حساس بوده و در حفظ آنها دقت کافی را به کار بگیرید. در حین خرید فلاسک حتما تمامی قسمت های فلاسک را با دقت مشاهده کنید و از خرید یک فلاسک سال اطمینان حاصل کنید.

درب فلاسک

به هنگام خرید فلاسک درب آن را چک کنید و ببنید که آیا به راحتی بسته می شود ودر هنگام باز و بسته کردن آن به مشکل بر می خورید یا خیر؟

گارانتی فلاسک

اگر قصد خرید فلاسک باکیفیتی را دارید و برای آن هزینه نسبتا بالایی را در نظر گرفته اید حتما توجه داشته باشید که فلاسک مورد نظرتان دارای برگه ی گارانتی باشد تا در صورتی خرابی و مشکل بتوانید به شرکت مربوطه مرجوع کنید و فلاسک جدیدی را دریافت نمایید.

در ادامه شما را در انتخاب فلاسک مناسب، با کیفیت و با دوام کمک خواهد کرد. از جمله نکاتی که باید در خرید یک فلاسک با کیفیت و مقرون به صرفه به آن توجه کنیم عبارت اند از:

ابعاد و اندازه ی فلاسک چای

همواره این نکته را در نظر داشته باشید که، در چه شرایط زمانی و مکانی می خواهید از فلاسک استفاده کنید. امروزه، در بازار، فلاسک های زیبای بسیار زیادی را در طرح ها و اندازه های مختلف مشاهده می کنیم که هر کدام مختص جا و مکان خاصی ست. در حین خرید فلاکس به اندازه ی آن توجه داشته باشید. اگر می خواهید در حین سفر از فلاسک استفاده کنید با توجه به تعداد افراد خانواده بهتر است فلاکس های بزرگتری را که قابلیت نگه داری گرما و سرما را در مدت زمان طولانی تری دارند، انتخاب کنید. ولی اگر می خواهید در یک پیاده روی و یا گشت و گذاری کوتاه از فلاسک چای استفاده کنید بهتر است، اندازه ی کوچکتری را انتخاب نمایید.