چگونه اتو موی متناسب با نوع موی خود را انتخاب کنیم؟

0 318

خرید و انتخاب اتو مو : یکی از پرکاربردترین وسایلی که امروزه برای حالت دادن یا صاف‌‌کردن مو استفاده می‌شود اتوی موست. بدیهی است هنگام خرید و انتخاب اتو مو باید اطلاعاتی در مورد آن و برندهای مختلف موجود در بازار داشته باشید تا با توجه به جنس مو و حالت مو، اتوی موی مناسبی با کیفیت و جنس کفی مناسب مویتان انتخاب کنید.

بر خلاف تصور بسیاری اتو مو تنها برای صاف کردن مو بکار نمی‌رود و اگر طرز کار با آن را بدانیم برای فر کردن مو و حالت دادن به آن نیز کاربرد دارد. با اتو مو پایین موها را می‌توان به زیبایی فر کرد و فرهای درشتی در مو ایجاد کرد.

اتوی مو هم بصورت حرفه‌ای و هم برای مصرف خانگی تولید می‌شود و با توجه به نیازتان می‌توانید خریداری کنید. در اینجا به نکاتی جهت خرید و انتخاب اتو مو با توجه به جنس موها، نحوه استفاده صحیح از آن، آسیبهایی که اتو مو وارد می‌کند و برندهای متفاوت صحبت خواهیم نمود.

چند مدل اتو مو داریم؟

در انتخاب اتو مو، جنس کفی بسیار مهم است چون باید با موهای شما سازگار باشد، اتو مو در بازار مدلهای مختلفی دارد، برخی از آنها جنس صفحه سرامیک و یا آلومینیوم دارند. اتو موها در عرض و پهنای متفاوتی وجود دارند. روکش برخی سرامیکی، کراتیک یا تیتانیوم است. مقدار حرارتی که ایجاد می‌کنند متفاوت است. برخی از اتو موها درجه تنظیم حرارت دارند و برخی فاقد این گزینه‌اند. تعدادی از برندها نمایشگر حرارتی و صفحه دیجیتال دارند.

مدلهای مختلف - انتخاب اتومو
مدلهای مختلف – انتخاب اتومو
مطالبی که باید بخوانید

در ادامه به معرفی انواع اتو مو می‌پردازیم:

1. اتو مو با کفی معمولی:

اتو موهای معمولی کفی‌های فلزی داشته و بیشتر آنها قابلیت تنظیم درجه حرارت ندارند و فقط می‌توان حرارت آنها را کم یا زیاد کرد. بدیهی است این اتو مو مناسب افرادی است که گاهی از این دستگاه برای صاف کردن مو استفاده می‌کنند.

2. اتو مو با کفی سرامیکی:

این اتو مو امکانات و قابلیتهای زیادی دارد، نظیر تنظیم درجه حرارت. قیمت مناسبی داشته و قیمت آنها با توجه به امکاناتی که دارند متفاوت است. سرامیک بکاررفته در کفی کیفیت متفاوتی داشته و به مو آسیب کمتری وارد می‌کنند، در نتیجه هواداران بیشتری دارند.

اتو موهای سرامیکی حرارت را بصورت یکنواخت پخش می‌کنند و آسیب کمی به مو می‌زنند. گرما را مدت زمان بیشتری حفظ کرده و مو را کدر نمی‌کنند.

3. اتو مو با کفی تورمالین:

تورمالین ماده‌ای است که آرام آرام گرم می‌شود و حرارت را در خود حفظ می‌کند و مو را خشک نمی‌کند، بلکه آن را درخشان و براق می‌کند.

4. اتو مو با کفی آیونیک:

شاید به لحاظ قیمت این اتو موها گرانقیمت‌تر باشند، اما اگر موهایی خشک دارید این اتو مو برایتان مناسب‌تر است، چون باعث می‌شود رطوبت موها از دست نرود و موهایتان خشک نشوند.

اگر موهایی پرپشت و ضخیم دارید، بهتر است از اتو موهای پیشرفته و با کیفیت استفاده کنید.

5. اتو مو با کفی تیتانیومی:

این اتوها بسیار زود داغ شده و خیلی زود حرارت را منتقل می‌کنند. اتو موی تیتانیومی به مو آسیب کمتری می‌رساند. اما سعی کنید مدت زمان زیادی آن را روی مو نگه ندارید که باعث سوختگی مو می‌شود.

6. اتو مو با کفی کراتین:

کراتین یکی از اجزای تشکیل دهنده مو می‌باشد و باعث نرم‌کنندگی مو و تولید یون می‌شود.

بهترین اتو مو موجود در بازار
بهترین اتو مو موجود در بازار

پهنای اتو مو:

اتو موها دارای پهنای متفاوتی هستند:

الف: اتو موی باریک و بلند:

اتو موهای بلند و باریک بیشتر برای صاف کردن و حالت دادن به مو بکار می‌روند

ب: اتو موهای بلند و پهن:

این اتوها برای صاف کردن موی بلند مناسبند. صاف کردن موی بلند با اتوی باریک سخت است و اتوی پهن حجم زیادتری را در برمی‌گیرد. این اتو برای موهای نازک مناسب نیستند.

اتو مو متناسب با مو
اتو مو متناسب با مو

انواع مو و اتو موی متناسب با آن:

برای انتخاب اتو مو بهتر است جنس موهای خود را بشناسید تا خرید بهتری متناسب با نوع مو داشته باشید.

1. موهای نازک و لخت:

موهای لخت معمولاً دیر حالت می‌گیرند و بهتر است اتوی مویی بکار ببرید که کفی سرامیکی داشته باشد، چون این اتوها از الکتریسیته پیدا کردن مویتان جلوگیری می‌کنند.

2. موهای فر:

برای موهای فر