√ 13 نکته کلیدی در انتخاب صندل مناسب تابستان

0 367

چطور انتخاب صندل تابستانی مناسب داشته باشم؟ با رسیدن فصل گرما و تابستان، فروش صندل چند برابر شده و شما باید نکاتی در مورد انتخاب صندل مناسب بدانید تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید. ایا میدونستید که اولین استفاده صندل برای لب ساحل رفته بوده؟

امروزه با شروع فصل گرما تب و تاب استفاده از صندل افزایش پیدا کرده است و زنان و مردان و کودکان به خرید آن رغبت نشان می‌دهند. دیگر صندل مخصوص ساحل نبوده و برای روزهای گرم انتخاب خوبی بوده تا پاها عرق نکند و بو نگیرد. در این مطلب در مورد انتخاب صندل مناسب، ویژگی‌های صندل مناسب، اشتباهات رایج در خرید صندل و انتخاب کفش تابستانه صحبت خواهیم کرد.

راستی در مطلبی جدا به بررسی نحوه انتخاب کفش مناسب و ویژگی های اون پرداختمی که حتما از سایت خوبش مطالعه کنید.

ویژگی مناسب در انتخاب صندل تابستانه
ویژگی مناسب در انتخاب صندل تابستانه

ویژگی های انتخاب صندل تابسانی مناسب چیست؟

انتخاب کفش تابستانه و صندل نادرست نیز می‌تواند مانند انتخاب کفش نادرست به کمر، زانو و پای شما آسیب و صدمه بزند. لازم است ویژگیهای یک صندل خوب را بدانید:

1. جنس صندل با کیفیت باشد: یکی از مهمترین ویژگیهای صندل مناسب جنس آن است. هنگم خرید به جنس کفی و رویه و یا پاشنه آن دقت کنید. صندلی که مناسب باشد روی پایهایتان بصورت محافظ عمل می‌کند. بدین ترتیب اگر ضربه وارد شود جلوی آن را می‌گیرد.

صندلهای چرم از بهترین انواع صندل می‌باشند. زیرا پا در آنها بو نمی‌گیرد و راحت است.

2. انعطاف پذیر باشد: یک صندل مناسب باید نرم و قابل انعطاف باشد. البته نه آنقدر نرم که به پا آسیب بزند. کف آن نباید لیز باشد و گرما را منتقل کند. سفت بودن صندل هم به پا آسیب می‌زند.

3. جنس سبک ولی مقاوم باشد: صندل در عین سبکی باید مقاوم باشد. هنگام خرید برای کودکان حتما این مورد را رعایت نمایید.

4. سایز پایتان باشد: علاوه بر طول صندل باید پهنای آن را نسبت به فرم پای خودتان انتخاب کنید. به هر حال باید پایتان در آن راحت باشد. ملاک انتخاب صندل را سایز پا قرار ندهید و حتماً قبل از خرید آن را بپوشید.

5. بند صندل: اگر صندلتان بند دارد باید بندها از پا بخوبی محافظت کنند و پا را اذیت نکنند و به آن فشار وارد نیاورند.

6. پاشنه صندل: سعی کنید صندلهایتان بیش از 3سانت پاشنه نداشته باشند. زیرا پاشنه بیش از حد بلند باعث می‌شود فشار زیادی به کف پا آمده و پنجه ها صدمه ببینند. حتی موجب تاول، میخچه و انحراف انگشتان پا بشود.

بهترین جنس صندل چیست؟

یکی از بهترین جنسها برای صندل چرم طبیعی یا مصنوعی است. این صندلها باعث می‌شوند پا در آنها بو نگیرد و عرق نکند. در عین حال زیبا هم هستند.

انتخاب صندل مناسب و راحت:

  • برای خرید صندل حتماً آن را بپوشید و کمی با آن راه بروید. صندل نباید پایتان را بزند و یا پای شما درد بگیرد، در غیر اینصورت آن صندل مناسب پای شما نیست.
  • بندهای صندل را بررسی کنید تا اذیت نکنند و پایتان موقع راه رفتن پیچ نخورد.
  • صندلهای پاشنه بلند ممکن است آسیب به پا و کمر وارد کنند.
  • حتما برای پیاده روی صندل هایی رو انتخاب کنید که پشت آنها بند داشته باشد.
  • اگر برای پیاده روی میخواهید صندل انتخاب کنید حتما کفی اون از چرم باشه