12 نکته مهم انتخاب کفش ورزشی مردانه + اشتباهات رایج خرید

0 309

راهنمای انتخاب کفش پیاده روی مردانه : خرید و انتخاب کفش ورزشی مردانه از بین این همه مدل و برند موجود در بازار کاری بس دشوار و طاقت‌فرساست و از آنجایی که پا، قلب دوم انسان است باید بیش از حد به آن توجه و دقت‌شود. کفشی که برای پیاده‌روی می‌خرید بی‌گمان باید راحت و با کیفیت باشد تا در مسیرهای طولانی بتوانید با آن راه بروید و ورزش کنید. پس باید به کیفیت مواد اولیه و جنس آن اهمیت دهید. از دیگر مواردی که هنگام خرید کفش بید به آن اهمیت دهید، رنگ، مدل و طراحی آن است.

کفش‌ها با توجه به طراحی‌شان بخش‌های مختلفی نظیر رویه، زیره، لایه میانی و تودوزی دارند. که معمولاً تولیدکنندگان کفش با توجه به کاربرد آن کفش به هر یک از این ویژگیها توجه می‌کنند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دغدغه خرید کفش مناسب دارند، با ما همراه باشید تا نکاتی در مورد خرید و انتخاب کفش به شما یادآور شویم.

ویژگی‌های مهم کفش ورزشی مردانه

در زیر 5 مورد از ویژگی هیا بارز کفش پیاده روی مردانه (ورزشی روزانه) که باید در هنگام خرید توجه داشته باشدی رو با توضیح بیان کردیم که حتما بهشون توجه کنید.

انتخاب کفش پیاده روی مردانه
انتخاب کفش پیاده روی مردانه

1. وزن کفش:

حتماً شما هم دلتان نمی‌خواهد کفشی که می‌خرید سنگین باشد و ترجیح می‌دهید کفشهایی سبک و راحت را انتخاب‌کنید. به همین دلیل یکی از ویژگیهای مهم برای انتخاب کفش ورزشی مردانه، سبک وزن بودن آن است. در مورد کفش‌های ورزشی و کفشی که برای پیاده‌روی یا دویدن و ورزش کردن انتخاب می‌کنید، این مسئله اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند.

به همین خاطر تولیدکنندگان کفش سعی می‌کنند از موادی در تولید کفش استفاده‌کنند که سبک باشند. مثلاً برای رویه از پارچه و لایه میانی از ماده‌ای شیمیایی بنام EVA استفاده‌می‌کنند.

بهتر است وزن کفش بین 200تا 400گرم باشد.

2. قابلیت تنفس در کفش ورزشی

از دیگر ویژگیهای خوب و مهم کفش ورزشی مردانه (کفش پیاده روی مردانه)، قابلیت تنفس کفش است. هنگام ورزش و پیادروی و دو گردش خون و سوخت‌وساز بدن تغییر کرده و بالا می‌رود، در نتیجه دمای پا نیز بالا می‌رود. پس می‌بینیم که اهمیت این قابلیت در اینجا زیاد می‌شود، چون با گردش هوا در کفش، هم تعریق کمتر شده و هم سطح پوست و پا خنک می‌شود.

کفش‌هایی که رویه پارچه‌ای دارند بهتر این عمل را انجام می‌دهند، زیرا هوا از منافذ پارچه به درون گردش می‌یابد.

امروزه تکنولوژیهای جدیدی در بازار آمده که این قابلیت را بیشتر می‌کند، نظیر تکنولوژی climachill که در کفشهای آدیداس از آن استفاده می‌شود. شرکتهای بزرگ مانند نایکی، آدیداس و آندرآرمور از تکنولوژیهایی خاص بهره می‌برند تا این قابلیت را به کالایشان اضافه کنند.

3. انعطاف‌پذیری کفش:

کفش مناسب ورزش و دویدن باید از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد. این ویژگی از مهم‌ترین ویژگیهای انتخاب کفش ورزشی مردانه است. کفشی که انعطاف نداشته باشد باعث می‌شود پنجه‌های پا خم شود و آسیب ببیند، لذا دقت کنید کفشی انتخاب کنید که انعطاف لازم را داشته باشد.

تولیدکنندگان از مواد شیمیایی EVA در لایه میانی استفاده می‌کنند تا کفش انعطاف لازم را داشته باشد.

برای اینکه میزان انعطاف کفش را بسنجید، پنجه‌ها را روی زمین خم کنید. باید مانند زمانی که کفش پایتان نیست به راحتی پنجه‌ها خم شوند. کفشی که انعطاف نداشته باشد موجب درد در تاندون آشیل یا عضلات پشت ساق پا می‌شود.

4. زیره و لایه میانی کفش:

هنگام انتخاب کفش ورزشی مردانه به زیره و لایه میانی دقت کنید. چون یکی از مهمترین نکات در خرید کفش، میزان ضربه‌پذیری و انتقال ضربه به پا است که کفش باید تا حدی جلوی ضربه وارده را بگیرد. زیره کفشی که برای پیاده‌روی یا دویدن