6 نکته مهم در انتخاب رژ لب که باید بدانید

0 250

انتخاب رژ لب : رژلب یکی از مهمترین لوازم آرایشی هر بانوی جذاب و زیبایی است. قدمت رژلب به حدود پنج هزار سال پیش باز می گردد جالب است بدانید که زنان بین النهرین اولین بانوانی بودند که از رژلب استفاده میکردند. بنیانگذار کوکوشنل یکی از مشهورترین خانه های مد دنیا با جمله «هر وقت غمگین بودید یک رژ لب قرمز به لب‌های‌تان بمالید و بتازید» اهمیت رژ لب در دنیای زنان را بسیار زیبا بیان می کند. در این مطلب به مهمترین نکات برای انتخاب رژلب میپردازیم.

در هنگام خرید رژلب ، به رنگ پوست دقت کنید

اگر رنگ پوست تیره ای دارید انتخاب رژلب قهوه ای و شرابی رنگ  برای شما مناسب تر می باشد. در مقابل اگر رنگ پوست روشنی دارید بهتر است از تنالیته صورتی و هولویی استفاده کنید. و اگر رنگ پوست شما گندمی و معمولی می باشد رژلب بنفش، مسی ، ارغوانی رنگ های مناسبی می باشند.

انتخاب رژ لب
انتخاب رژ لب

قبل از خرید رژ تصمیم بگیرید که میخواهید لب را کوچک یا بزرگ جلوه دهید

در انتخاب رژ لب  حتما به هدف خودتون توجه داشته باشید. رنگ های روشن باعث میشود لب های شما درشت تر و حجیم تر جلوه کنند در حالی که رنگ های تیره اندازه و حجم لب را کوچکتر از آن چیزی که هست نشان می دهند. همچنین رژلب مات لب ها را باریک و کم حجم نشان می دهد و در مقابل رژ لب براق و روشن لب ها را پرتر و بزرگتر نشان میدهد.

آیا رنگ رژ لب را با افزایش سن باید تغییر داد؟

جواب این سوال بله می باشد و دیگر نمی توان رژلب هایی که در 20 سالگی استفاده می کردیم را در 60 سالگی هم استفاده کنیم. با افزایش سن مسلما رنگ پوست نیز تیره تر و آن شادابی و درخشش 20-30 سال پیش را نخواهد داست. دیگر نمی توان از براق کننده لب استفاده کرد. برای اینکه از چروک دیده شدن لب ها جلوگیری کنیم باید از رژلب های چرب استفاده کنیم. به هیچ عنوان از رژلب مات و خشک استفاده نکنید.

رژ لب کلاسیک مناسب است یا 24 ساعته؟

ماندگاری رژ یکی از دلایل اصلی خرید میباشد اما رژ های 24 ساعته بخاطر ترکیباتی که در آن ها بکار رفته مسلما میزان سمیت بالاتری هم دارند. پس بهتر است رژلب هایی تهیه کنید که با یک شوینده ساده پاک میشوند.

انتخاب رژلب
انتخاب رژلب

رژلب مایع بهتر است یا جامد؟

رژ لب جامد بسته به برند آن روغنی تر بوده و لب ها را خشک نمیکند در مقابل رژلب مایع خشکی لب را بیشتر می کند زیرا در ترکیب رژلب مایع ار الکل بیشتری استفاده شده است اما در ترکیب رژلب جامد از موم و روغن بیشتر استفاده می شود.

نکات مهم درباره رژلب که هربانویی باید بداند

برای تست رژلب، بهترین روش این است که روی سرانگشتان خود تست کنید چون رنگ و باقت پوست نوک انگشت به پوست لب نزدیکتر هست. برای انتخاب بهتر سعی کنید رنگ هایی که یک درجه کمرنگ تر و یا پررنگ تر از سرانگشتانتان است را بخرید.

برای پارک کردن رژلب از روی لباس ، مقداری گلیسیرین روی لکه رژلب بزنید و سپس بشویید.

بهتر است رژلب هایتان را در یخچال نگهداری کنید تا دیرتر فاسد شوند.

هیچگاه از تستر رژلب بر روی لب هایتان امتحان نکنید.

هیچگاه از رژلب قرمز براق و یا از براق کننده بر روی رژ قرمز استفاده نکنید زیرا اینکار باعث می شود دندان هایتان کمتر سفید به نظر بیایند.

اگر از رژلب قرمز استفاده میکنید حتما از خط لب برای دورگیری و صاف شدن دور لب نیز استفاده کنید.

اگر لب باریکی دارید هیچگاه از رژلب رنگ قرمز تیره استفاده نکنید زیرا باعث کوچکتر شدن لب ها می شود.

نکات مهم درباره رژلب
نکات مهم درباره رژلب

چگونه رژلب بزنم که ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

اول از همه باید زیرسازی انجام دهید یعنی اگر لب هایتان دچار پوسته شده است با استفاده از روغن زیتون کمی شکر لب ها را ماساژ داده تا مشکل برطرف شود و لب لایه برداری شوند. اگر میخواهید لب شما طبیعی جلوه کند بهتر است لب پایینی را رژ زده بعد لب ها را به هم بمالید و با انگشت یکنواخت کنید.

اگر میخواهید رژ، دوام بیشتری داشته باشد با مداد لب مشابه رنگ رژ ابتدا لب را پوشش دهید سپس رژ بزنید.

همیشه قبل از خواب از کرم های رطوبت رسان و نرم کننده لب استفاده کنید تا لبی نرم و درخشان داشته باشید

چگونه تشخیص دهید رژلب سرب دارد؟

روش های مختلفی برای تشخیص سرب دار بودن رژلب وجود دارد اما راحت ترین و در دسترس ترین روش استفاده از طلا می باشد.

رژ لب را روی مچ دست و یا تکه ای پارچه زده و قطعه ای طلا روی آن بکشید. چند دقیقه صبر کنید تا واکنش لازم انجام شود.

اگر رنگ رژ لب تغییر کرد و تیره تر شد نشان دهنده وجود سرب در رژ می باشد.

هیچ مرجع علمی معتبری این تست را تایید نکرده و قابل اعتماد نمی باشد .

رژلب برای زنان باردار

استفاده از هر گونه مواد آرایشی در سه ماهه اول بارداری خطرناک می باشد. از آنجایی که اکثر لوازم آرایشی دارای فتالات و پاربن می باشند برای جنین مشکلات هورمونی شدیدی بخصوص جنین پسر ایجاد می کند. بخصوص در رژ هایی که سرب استفاده شده است احتما پارگی کیسه آب بالا می رود.