8 نکته مهم در انتخاب پولوشرت مردانه و تاریخچه ی پلوشرت

0 100

چطور پولوشرت مردانه مناسب انتخاب کنم؟ شاید خیلی ها بگن مگه تی شرت با پولوشرت تفاوت داره؟ باید بگم که بله پولوشرت کمی رسمی تر از تی شرت هست و داشتنش برای قرارهای رسمی تر لازم هست ولی در کل شاید در کشور ما همه اون رو با نام تی شرت میشناسن در ادامه تاریخچه و نکاتی که در انتخاب پولوشرت باید توجه کنیم رو مورد بررسی قرار میدم پس با من همراه باشید.

تاریخچه پولوشرت را بدانید

تاریخچه ی پیدایش این نوع لباس های مردانه به ابداع ورزش چوگان در اواخر قرن نوزدهم میلادی برمی گردد. این نوع لباس برای اولین بار در سال 1896، برای بازیکنان انگلیسی تیم چوگان، در هندوستان، که در آن زمان مستعمره بگیر و تحت کنترل کشور انگلستان بودند، طراحی و دوخته شد.تا قبل از آن، بازیکنان این ورزش از لباس های نخی استفاده می کردند که به علت داشتن یقه های سفت و خشک باعث عرق سوختگی و ایجاد مشکل می شد.طراحان این لباس برادران بروکس بودند که برای اولین بار این نوع لباس را در سال 1896 به صورت آستین بلند با وزن زیاد، ابداع و طراحی کردند.

تاریخچه پولوشرت
تاریخچه پولوشرت

چندی بعد، در سال 1926، ژان رنه لاکوست، بازیکن مطرح تیم تنیس، لباسی را بر تن کرد که به گفته او برگرفته از لباس بازیکنان تیم چوگان بود. تفاوتی که لباس او با لباس بازیکنان ورزش چوگان داشت، آستین های کوتاه و یقه ی نرم لباس او بود که مانع از تعریق زیاد می شد. جنس لباس او از پنبه و بسیار سبک بود و او حین بازی، احساس بسیار راحتی داشت. ژان رنه لاکوست در سال 1933، یعنی هفت سال بعد، از بازی در ورزش تنیس کناره گیری کرد و سبک و مدل پیراهن خود را به عنوان سبک و برندی مطرح و محبوب وارد زمینه ی مد و پوشاک کرد. که امروزه لباس های مردانه ی بسیاری را با برند ژان رنه لاکوست و با طرح کروکودیل مشاهده می کنیم.

ادامه داستان این لباس

در دهه های بعدی یعنی در دهه های 50، 60 و 70 برای بازیکنان ورزش گلف نیز لباس خاصی طراحی شد که بسیار شبیه به لباس های پلو شرت بود . به طوری که تفاوت لباس ها تنها در نوع یقه ها بود.از این رو پلو شرت ها به یکی از مطرح ترین، معروف ترین و محبوب ترین لباس های ورزشی در این دهه ها به حساب می آمدند و اکنون نیز لباس های مردانه ی کلاسیک پلوشرت با طرح کروکودیل نیز جایگاه خاص و منحصر به فردی در صنعت مد و پوشاک مردانه پیدا کرد است.

انتخاب پولوشرت مردانه و بهترین پولوشرت های مردانه

لباس های مردانه ی کلاسیک پلو شرت، انتخاب مناسبی ست که در هر مکان و شرایطی و در هر فصلی می توان از آنها استفاده نمود. طراحی زیبای این مدل لباس های مردانه به گونه ای ست که به راحتی با هر لباس دیگری ست می شود. از این رو بسیاری از آقایون مشتری پر و پا قرص خرید این مدل از لباس مردانه می باشند.در ادامه این مطلب می خواهیم مدل های مختلف لباس های پلوشرت مردانه را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

انتخاب پولوشرت مردانه؛ پلوشرت آستین بلند

 در ابتدا باید بگم که لباس های مردانه ی پلوشرت با هر شلواری اعم از کتان، جین و پارچه ای ست می شود. تنها تفاوتی هم که این مدل نسبت به مدل آستین کوتاه پلوشرت دارد. گرم نگه داشتن شما در آب و هوای بادی ست که رو به سردی می رود. در بعضی مواقع از سال آب و هوا به گونه ای ست که چیزی ما بین آب و هوای گرم و سرد می باشد یعنی ممکن است در عین حال که هوا کاملا آفتابی ست به طور ناگهانی تغییر دما دهد و طوفانی و سرد شود. پوشیدن مدل های آستین بلند پلوشرت بیشتر به درد این زمان از سال می خورد.

نحوه انتخاب پولوشرت مناسب
نحوه انتخاب پولوشرت مناسب

انتخاب پولوشرت مشکی

این نوع مدل نیز خاص آقایون شیک پوش می باشد. برند فلش همراه با لوگوی طلایی که بر روی لباس های آستین کوتاه مشکی پلوشرت، نصب شده است. زیبایی دو چندانی به این لباس بخشیده است. اگر به دنبال آن هستید که تیپ منحصر به فرد و خاصی داشته باشید و در هر مکانی همچون الماس بدرخشید و به چشم بیایید مدل های بسیار زیبای پلوشرت گوچی با طراحی مار بر روی یقه ی این لباس زیبایی متمایز کننده ای را به تیپ و استایل شما می بخشد. اصلی ترین مدل لباس های پلوشرت جهان، با برند لاکوسته نیز با طراحی خطوط سفید بر روی لباس مشکی، یکی دیگر از انتخاب های زیبا و خاص برای شما خواهد بود.

انتخاب پولوشرت مردانه پلوشرت قرمز

در مورد معرفی این نوع مدل از لباس های پلوشرت باید گفت، طراحی خطوط قرمزی که در این لباس به کار برده شده، زیبایی بی نظیری به آن بخشیده است. از جمله معروف ترین و محبوب ترین برند های تولید این مدل می توان  به برند Ralph Lauren اشاره کرد. که سبک کلاسیک را به این مدل اضافه کرده است. لوگوی این برند در سمت چپ سینه ی دوخته شده است. پیشنهاد ما به شما، ست کردن پلوشرت قرمز با شلوار پارچه ای مشکی می باشد که حالت رسمی تری به ان می دهد.

انتخاب پولشرت سفید و رنگی
انتخاب پولشرت سفید و رنگی

انتخاب پولوشرت مردانه پلوشرت آبی

اساسا رنگ آبی، رنگ آرامش بخشی ست و استفاده از این رنگ در لباس های پلوشرت با یقه ی مشکی با هر نوع شلوار اعم از جین، کتان و پارچه ای هماهنگ می شود.

 از جمله نکاتی که در خرید لباس های پولوشرت باید به ان توجه کرد عبارت اند از:

اندازه ی لباس پولوشرت

لباس های پولوشرت به دلیل فرم و شکل خاصی و خوش پوشی که دارند، نباید خیلی تنگ  و یا خیلی گشاد باشند.

آستین لباس

آستین ها نیز مانند تنه ی لباس باید نه خیلی تنگ باشد طوری که به بازو بچسبد و نه خیلی گشاد باشد. آستین های این لباس ها به گونه ای طراحی شده است که قسمت انتهایی آن معمولا کمی تنگ می باشد.

دکمه ی لباس

این موضوع  نه تنها در مورد  لباس های پلوشرت بلکه در