9 نکته کلیدی در انتخاب کفش ورزشی زنانه (دخترانه)

0 150

چطور انتخاب کفش ورزشی زنانه درست داشته باشیم؟ اولین سوال که برای ورزش کردن پیش خواهد آمد این است که از چه کفشی باید استفاده کنم؟ چه نکاتی رو هنگام خرید باید توجه کنم؟ ورزش یکی از لازمه‌های سلامت انسان است. ورزش‌های متفاوتی وجود دارند که افراد اقدام به فعالیت در آن‌ها می‌کنند. اگر شما هم یکی از خانم‌های ورزشکاری هستید که سلامت بدن‌تان برای‌تان مهم است، در ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات در خصوص انتخاب کفش ورزشی دخترانه پاسخ بدیم.

نکات بسیار مهمی در هنگام ورزش کردن وجود دارند که باید به آن‌ها توجه ویژه نمود. در این میان یکی از مهم‌ترین مسائل، انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب می‌باشد. برای آن‌که بتوانید یک کفش خوب برای ورزش انتخاب کنید باید اطلاعات مختلفی در این زمینه داشته باشید. اگر بدانید که یک کفش خوب چه ویژگی‌هایی دارد، خواهید توانست دست به انتخابی درست بزنید.

این نکات در حیطه‌های مختلفی قابل بررسی هستند. جنس کفش و رویه و زیره‌ی آن، سایز درست کفش، قیمت و … از جمله‌ی این موارد می‌باشند. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

انتخاب کفش زنانه متناسب با سایز
انتخاب کفش زنانه متناسب با سایز

ویژگی‌های یک کفش ورزشی زنانه استاندارد

در انتخاب کفش مقوله‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند در تصمیم‌گیری شما تاثیر بگذارند. بیایید قبل از هر چیز سر این مسئله به تفاهم برسیم که انتخاب کفش ورزشی بر اساس ظاهر و مد آن اشتباه بسیار بزرگی‌ست. پس توصیه می‌کنم این یک فاکتور را در انتخاب‌تان لحاظ نکرده و به دنبال یک کفش استاندارد و درجه یک برای حفظ سلامت پاهای خود باشید.

سایز مناسب کفش ورزشی زنانه

در انتخاب کفش ورزشی زنانه و کلا کفش، اندازه‌ی کفش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بزرگ بودن سایز کفش باعث می‌شود که کفش در پای‌تان لق بخورد و نتوانید به راحتی به انجام ورزش خود بپردازید. لذا تمام حواس‌تان به‌جای ورزش به کفش‌تان پرت خواهد کرد. در مقابل کوچک‌تر بودن سایز کفش مشکلات بسیار دیگری را با خود به همراه خواهد داشت. فشار وارد شده بر پا و جلوگیری از گردش خون و هوای کافی در پا می‌تواند سبب آسیب پای‌تان شود. همچنین امکان خستگی زود هنگام در این شرایط بسیار بالاست.

کوچک بودن سایز کفش می‌تواند باعث شود که دچار درد در کناره‌های پا و همچنین کف آن شوید. پس در انتخاب اندازه‌ی کفش دقت کافی به‌خرج دهید.

چگونه سایز مناسب کفش ورزشی زنانه را انتخاب کنیم

یک نکته‌ی بسیار جالب و حتی شاید عجیب در خصوص اندازه‌ی پا وجود دارد. اندازه‌ی پا در طول روز متفاوت است. به‌این‌ترتیب که پای فرد در هنگام غروب و پایان روز بزرگ‌تر از صبح است. این مسئله به‌دلیل تجمع خون و ورم پا اتفاق می‌افتد. پس اگر قصد دارید که در هنگام خرید یک کفش با اندازه‌ی مناسب و پس از آن با کوچک بودن مواجه نشوید، سعی کنید کفش را در این ساعات از روز بخرید.

البته نکته‌ی بسیار مهم دیگری نیز در خصوص سایز کفش‌ها وجود دارد و آن تفاوت در سیستم سایزبندی تولیدکنندگان و برند‌های مختلف است. پس اگر قصد داریم خرید کفش ورزشی مورد نظر خود را به صورت اینترنتی انجام دهید، بهتر است پیش از هر چیز به سایت آن برند رفته و استانداردها و جداول سایزبندی آن را مورد بررسی قرار دهید.

یادتان باشد که پای‌تان در کفش باید به‌گونه‌ای راحت باشد که بتوانید تمام انگشتان پای خود را به‌راحتی تکان داده و بالا و پایین ببرید.